Zapewne tak jak każda kobieta, niejednokrotnie napotkałaś się z trudnością usunięcia makijażu. Problem narasta w momencie kiedy używasz kosmetyków wodoodpornych lub gdy stosujesz utrwalacze. Ten rodzaj drogeryjnych atrybutów kobiecej urody sprawia, że makijaż utrzymuje się nieskazitelnie na twarzy przez cały dzień, natomiast może być trudniejszy w usunięciu.
Warto pamiętać, że bez względu na to czy jest to makijaż dzienny czy wieczorowy należy przestrzegać podstawowych zasad pielęgnacji urody twarzy.
Dlatego wielu światowej klasy makijażystów, kosmetologów, a także dermatologów zaleca dokładne usuwanie makijażu wieczorem, aby podczas snu skóra twarzy mogła odpocząć i się zregenerować. Jeśli nie zastosujesz tego wieczornego rytuału, pozostawione resztki kosmetyków, przyczyniają się do przyspieszenia procesu starzenia się skóry, a co za tym idzie do powstawania zmarszczek.
Dlatego aby zapewnić sobie młody i piękny wygląd, zastosuj tych kilka prostych technik. Dzięki nim będziesz wyglądała zawsze ślicznie i olśniewająco.
[lasso ref=”allegro-pl-2″ id=”40621″]
Demakijaż w kilu prostych krokach.
Aby usunąć makijaż prawidłowo, możesz wykonać następujące czynności.
Krok 1
W okolicę oczu nałóż odrobinę płynu do demakijażu lub mleczka kosmetycznego. Następnie poczekaj kilka sekund, aby kosmetyk zaczął działać. Jeśli jest go zbyt mało dodaj na wacik jego większą ilość i nałóż go ponownie. Dzięki temu zabiegowi tusz do rzęs, eyeliner czy cień do powiek staną się “płynniejsze”. A co za tym idzie będą łatwiejsze do usunięcia, po przetarciu wacikiem.
Nałóż najpierw kosmetyk, a następnie poczekasz chwil. Dajesz w ten sposób produktowi do demakijażu czas na większą skuteczność. Taki zabieg pomaga uniknąć konieczności “szorowania” delikatnej twarzy, co może spowodować uszkodzenie skóry i powstawanie zmarszczek.
Krok 2
Chusteczki do makijażu są często idealne do usuwania makijażu tuż przed zakończeniem całkowitego etapu demakijażu. Po użyciu chusteczek zalecamy przemyć twarz czystą wodą. Używanie samych chusteczek jeszcze przed zmyciem kolorowych kosmetyków powoduje ich “wepchnięcie” w pory skóry. Niestety konsekwencją tego jest powstawanie zaskórniaków.
Możesz także skorzytsać z innych produktów przeznaczonych do usuwania pozostałości makijażu. Ważne jest aby był to asortyment przeznaczony do delikatnej skóry twarzy. Świetnie sprawdzi się woda micelarna, pianka, olejek oczyszczający lub Oczyszczającą Galartką SORAYA. Warto wspomnieć, że produkty stworzone na bazie oleji mogą być również używane do demakijażu, ponieważ olej rozpuszcza olej.
Krok 3
Podczas demakijażu jedną z najbardziej omijanych części twarzy są skrajne kąciki powiek. Są to części twarzy, które jeśli nie zostaną dobrze oczyszczone mogą się tam po pewnym czasie odkładać pozostałości tuszu do rzęs. W wyniku czego może dojść do podrażnienia okolic oczu oraz ich zaczerwienienia. Aby usunąć tusz do rzęs bez odrywania i wypadania rzęs, należy dać demakijażowi czas na osadzenie się, a następnie za pomocą wacika delikatnie usunąć rzęsy w kierunku ich wzrostu.
Resztki makijażu często gromadzą się wokół linii włosów, dlatego ważne jest, aby związać włosy w kucyk lub odgarnąć i oczyścić linię włosów.
Ważne jest, aby pamiętać, że podczas demakijażu płaskie waciki są lepsze i bardziej zalecane niż waciki. Wiadomo, że waciki pozostawiają resztki makijażu na skórze, a nawet pozostawiają niektóre włókna na skórze podczas ścierania makijażu. To ostatecznie podrażni skórę, co nie jest celem każdej osoby stosującej makijaż lub wizażystę.
Bez względu na rodzaj skóry, nawilżanie skóry zawsze po demakijażu jest bardzo ważne. Stosowanie kremu pod oczy na okolice oczu i odrobiny olejku do ust po usunięciu całej szminki sprawia, że są one nawilżone i miękkie.